Bezpieczna droga do szkoły.
2017-12-05

30.11.2017 r., promując działania profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkoli w Kopanicy, kolejny już raz, zorganizował konkurs pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Turniej został adresowany do uczniów klas III nauczania wczesnoszkolnego szkół Regionu Kozła. Wzięło w nim udział 6 szkół: Siedlec, Chobienice, Belęcin, Tuchorza, Kargowa oraz Kopanica. Z każdej szkoły wytypowano dwuosobowe drużyny.

Konkurs miał na celu:

1. Utrwalenie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu edukacji komunikacyjnej.
  2. Wyrabianie nawyku stosowania się do przepisów ruchu drogowego.
  3. Wdrażanie do działań profilaktycznych na rzecz ochrony zdrowia i życia, radzenie sobie w różnych sytuacjach zagrożenia.
  4. Kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swojego zachowania na drodze.
  5. Wyrabianie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.
  6. Kształtowanie właściwej postawy we współzawodnictwie integracji międzyszkolnej.

W części teoretycznej drużyny otrzymały koperty z zadaniami- takie same dla wszystkich uczestników. Rozwiązywały je w formie pisemnej. Zadania zostały przygotowane w formie zabawowej. Były to między innymi: testy, puzzle, układanki, malowanki, zagadki, zadania z hasłem, rebusy. Drużyny dzielnie walczyły o punkty konkursowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przedstawiciel policji z Siedlca dzielnicowy, mł.asp.Krzysztof Dudziak, Pan Paweł Dajek - przedstawiciel straży pożarnej w Kopanicy, Pani Beata Kozubska – nauczycielka drużyny z Kargowej oraz Pani dyrektor Agnieszka Nowicka. Zadania przeplatano krótkimi pogadankami na temat konieczności noszenia odblasków, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, znaków drogowych. Konkursowe zmagania zakończyły się dogrywką o II miejsce szkół z Kargowej i Kopanicy. Po rozwiązaniu wszystkich zadań komisja przeliczyła punkty, w tym czasie dla uczestników był przewidziany poczęstunek (słodycze, owoce, napoje).

Ustalono kolejność zajętych przez zespoły miejsc.

W konkursie zwyciężyła szkoła z Belęcina, miejsce II zajęli uczniowie z Chobienic, III – reprezentanci szkoły z Kopanicy, miejsce IV- szkoła z Kargowej, V – z Tuchorzy i VI z Siedlca. W konkursie nie było wygranych i przegranych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Uczniom i opiekunom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Grażyna Przybylak

GALERIA: Bezpieczna droga do szkoły