Bieg niepodległości Mochy
2018-11-18

Tradycją naszej szkoły stał się udział uczniów ZSPiP w Kopanicy w Biegu Niepodległości, który odbywał się w Mochach. Tegoroczny bieg, ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości miał bardzo podniosły charakter. Rozpoczęciem zawodów było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie rozpoczęły się biegi w różnych kategoriach wiekowych, od przedszkola do szkół średnich. Odbyły się także dwa biegi na dystansie 5 i 10 km dla osób dorosłych.

Naszą szkołę reprezentowała 12-osobowa grupa uczniów, spośród których najlepsze wyniki osiągnęli:

•    w biegu klas czwartych III miejsce zajęła Maria Radzimska,

•    w biegu klas piątych I miejsce zajęła Paulina Reiman,

•    w biegu klas szóstych I miejsce zdobył Dawid Flieger,

•    w biegu kas gimnazjalnych III miejsce zajęła Zuzanna Brudło.

Gratulujemy zawodnikom, którzy osiągnęli tak dobre wyniki sportowe i dziękujemy im za sportową rywalizację, a wszystkim pozostałym gratulujemy patriotycznej postawy i godnego uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ze sportowym pozdrowieniem T. Krawczyk