Dzień Patrona Szkoły
2022-01-11
Wtorek - 11 stycznia 2022 - był wyjątkowo uroczystym dniem dla społeczności szkolnej. Nasza placówka nosi imię Kopanickiej Drużyny Powstańców Wielkopolskich. Z okazji zrywu naszych dziadków i pradziadków jesteśmy tutaj w Niepodległej Polsce i obchodzimy rocznice wywalczenia drogi do ojczystego kraju. Chcemy upamiętnić ochotników z Kopanicy, Jaromierza, Małej Wsi, Wielkiej Wsi i Wąchabna. Do walk zgłosiło się 45 osób z naszej najbliższej okolicy. Działania te wspierał proboszcz - ks. Władysław Czarnecki. Walkę w obronie Kopanicy drużyna powstańcza stoczyła 30 stycznia 1919 r. Pamiętamy o tym jakie mamy dziedzictwo jako szkoła im. Kopanickiej Drużyny Powstańców Wielkopolskich. Mając za patrona naszych lokalnych bohaterów mamy możliwość wychowania patriotycznego poprzez miłość do małej, a przez to również do wielkiej Ojczyzny. Na znak naszej pamięci delegacja nauczycieli i uczniów szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem przy szkole podczas krótkiego apelu w obecności reprezentacji poszczególnych klas.

GALERIA: Dzień Patrona Szkoły

pobierz zdjęcie img-20220111-wa0001.jpg.jpg