2017-11-27

W piątek 24 listopada uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczcili Dzień Pluszowego misia.

Wszyscy pod opieką pań zebrali się na sali gimnastycznej, która była pięknie przygotowana na ten niezwykły apel.

Tego dnia do szkoły wraz z dziećmi przybyły ich ukochane pluszami. Najwięcej było oczywiście misiów. Nie zabrakło innych maskotek. Były min. pieski, nosorożce, kotki i inne. Oj! Były piękne. Niektórzy uczniowie przebrali się za postaci z bajek.

Najpierw uczennice klas trzecich zapoznały wszystkich z historią powstania tego święta. Kto mógł zaprezentował przy wszystkich swoją maskotkę. Pozostali zrobili to w klasie. Wszyscy razem pięknie recytowali wiersz, który wcześniej nauczyli się . Była wspólna zabawa i śpiew.

Lekko zmęczeni usiedli … a tu kolejna niespodzianka. Rozpoczął się seans filmowy. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali film pt „ Zwierzo-gród”.

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Portret misia”. Bardzo ciężkie zadanie miało jury. Wszystkie prace były piękne. Ostatecznie zdecydowano przyznać po jednym wyróżnionym miejscu w każdej klasie.

Oto nagrodzone osoby:

• Klasa Ia – Roksana Zalisz
  • Klasa Ib – Maja Urbaniak
  • Klasa III a – Aleksandra Noculak
  • Klasa IIIb – Rozalia Kmito

Wybrane osoby otrzymały dyplom oraz książeczkę.

Nastąpił koniec apelu. Każdy uczeń wychodząc z sali otrzymał lizaka w kształcie misia. A w klasie na śniadanie dzieci degustowały chleb lub bułkę z miodem.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

GALERIA: Dzień pluszowego misia

pobierz zdjęcie 1_(1511814358).jpg.jpg