Klasa II b na gali finałowej III edycji konkursu pt. ”Bezpieczeństwo to wiedzieć i znać”.
2019-06-11

W piątek 7 czerwca 2019r. uczniowie klasy II b pod opieką wychowawczyni oraz pani dyrektor szkoły pani Agnieszki Nowickiej udali się na rozstrzygniecie konkursów „Bezpieczeństwo to wiedzieć i znać” do Multikina do Poznania. Dwa miesiące wcześniej uczniowie brali udział w spotkaniu z policjantem oraz pracownikiem Banku Santander. Po spotkaniu każde dziecko wzięło udział w konkursie plastycznym. Jakież było zaskoczenie i radość, gdy dowiedzieliśmy się, że praca naszego kolegi Filipa Stasika zdobyła I miejsce w powiecie. Tym sposobem zakwalifikowaliśmy się do drugiego etapu konkursu. Nagraliśmy filmik (120 sekund) na temat bezpieczeństwa.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w konkursie wzięło udział 36 szkół. My znaleźliśmy się w ścisłym finale czyli było tylko 8 szkół z całego województwa wielkopolskiego. Miło było patrzeć na tablice, gdzie widniało logo i nazwa naszej szkoły. TO OGROMNE WYRÓŻNIENIE!

Organizatorzy przygotowali wielką galę, na którą złożyło się:

•    przygotowane przez uczniów filmy o bezpieczeństwie,

•    historia policji (w tym roku ma 100 lat istnienia),

•    spotkanie z maskotką czyli sierżantem Pyrkiem,

•    wystawa nagrodzonych, wyróżnionych 12 prac plastycznych (tam była praca Filipa),

•    dialog między uczniami, a prowadzącymi na temat: „Po co są policjanci?”,

•    wręczenie nagród dla wszystkich przybyłych drugoklasistów (każdy otrzymał woreczek – plecak z napisem tytułu spotkania, wewnątrz była: latarka, odznaka policji, smycz, światło odblaskowe, breloczek),

•    każda szkoła wylosowała dodatkowo wycieczkę - nam przypadł darmowy wyjazd do Poznania na jednodniowe spotkanie do instytucji: SKODA ROAD SAFETY,

•    wyświetlono nam piękny film trwający półtorej godziny o przyjaźni pt. ”Kacper i Emma”,

Po czterech godzinach wspólnej zabawy, fotografii pożegnaliśmy się i… z wielką radością udaliśmy się na poczęstunek do McDonald’s.

Lekko zmęczeni, ale zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń, o godz. 17:15 zajechaliśmy pod naszą szkołę, gdzie z niecierpliwością czekali rodzice.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu.

Uczniowie klasy II b z wychowawczynią p. Jadwigą Żak