"Mity greckie, czyli olimpiada szkolna"
2019-04-29

W poniedziałek, 25 marca 2019 roku, uczniowie klas piątych wyjechali do Wolsztyna, by wziąć udział w Interaktywnym Widowisku Multimedialnym pt. "Mity greckie, czyli olimpiada szkolna".

Na scenie, niczym igrzyska w starożytnej Grecji, toczyła się rywalizacja pomiędzy drużyną Herosów (chłopców) a drużyną Bogiń (dziewcząt). Drużyny wybrane zostały spośród wszystkich uczniów, którzy brali udział w imprezie. Zmagania polegały na wykonaniu różnych zadań: przejście przez labirynt, udzielenie odpowiedzi na pytania, śpiewanie kołysanki czy wykonanie greckiego tańca w takt muzyki - "Grek Zorba". Nasi uczniowie wcielili się w greckich bohaterów, prezentując modę grecką. Szala zwycięstwa w ostatniej konkurencji przechyliła się ku Boginiom, które ostatecznie zdobyły laury.

Przedstawienie przypomniało uczestnikom losy mitologicznych bohaterów, m.in. Prometeusza, Tezeusza i Ariadny, Heraklesa, Dedala i Ikara, Demeter i Kory czy Syzyfa.

Piątoklasiści wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń z tak nietypowej lekcji i… oczekują na kolejne widowisko!