Multimedialna lekcja w kinie
2020-02-22

19 lutego 2020 r. klasy I b i II wybrały się do Wolsztyna. W Domu Kultury, na sali widowiskowej miały okazję uczestniczyć w multimedialnej lekcji pt. „ Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego”. Zajęcia świetnie łączyły edukację i rozrywkę, aktywizowały uczniów, były prowadzone przez zawodowego aktora. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda dzień na planie filmowym, poznały podstawowe ćwiczenia aktorskie, zobaczyły , jak tworzy się scenografię, odkryły , do czego służy klaps filmowy, przekonały się, że praca nad filmem jest nieco żmudna i trwa bardzo długo. Dzieci poznały szereg terminów związanych z produkcją filmu. Dowiedziały się , czym zajmuje się reżyser, klapser, charakteryzator, kostiumograf, scenarzysta, operator kamery, jak ważny, przy produkcji filmu, jest dźwięk i oświetlenie. W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli bardzo pouczający film „ Miś Paddington 2”. Przedstawiał przygody sympatycznego miśka, który uczył, że zawsze warto być uczciwym i dobrym dla innych. Obejrzany seans dzieci nagrodziły gromkimi brawami.

G. Przybylak

GALERIA: Multimedialna lekcja w kinie