czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Olimpijczycy w Kopanicy
2017-10-08

9. września na boisku "Orlik" w Kopanicy odbył się Dzień Sportu. Rozegrany został międzypokoleniowy turniej piłki siatkowej oraz tor przeszkód dla najmłodszych. Jednak punktem kulminacyjnym całej imprezy było spotkanie z panią Anitą Włodarczyk- dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem. Można było z bliska zobaczyć niepodważalną królową lekkoatletyki, zadać Jej pytanie, zrobić zdjęcie, wziąć autograf, zobaczyć złoty medal Mistrzostw Świata zdobyty w Londynie, poczuć ciężar młotu, którym rzuca nasza mistrzyni. Były to niezwykłe chwile i zaszczyt dla naszej miejscowości. Na koniec p. Anita grała z dziećmi w koszykówkę pokazując, że nie tylko z młotem sobie świetnie radzi.

Wraz z naszą rekordzistką przyjechały Jej koleżanki ze studiów- Magdalena Szczurek oraz Agnieszka Bryl, medalistki Mistrzostw Europy w hokeju na trawie.

To nie jedyne gwiazdy sportu, które odwiedziły w tym roku Kopanicę. W maju nasza szkoła miała szczęście gościć panią Magdalenę Fularczyk- Kozłowską. Pani Magda jest złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie w wioślarstwie. Opowiadała naszym uczniom o drodze do sukcesu, wytrwałości w sporcie, o marzeniach i trudach sportowca. Każdy z nas mógł dotknąć medali olimpijskich, tego co dane jest zdobyć nielicznym.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że może pewnego dnia, dzięki motywacji naszych gości, w Kopanicy też "narodzi się" wielki sportowiec.

    

Ze sportowym pozdrowieniem,
Magdalena ZwirnGALERIA: Olimpijczycy w ZSPiG Kopanica

pobierz zdjęcie torprzeszk-d.jpg.jpg
pobierz zdjęcie anita1.jpg.jpg
pobierz zdjęcie anita4.jpg.jpg
pobierz zdjęcie m.ful.jpg.jpg
pobierz zdjęcie m.ful2.jpg.jpg
pobierz zdjęcie szczurekbryl.jpg.jpg
<- powrót
 liczba odwiedzin: 1025522      online: 1