Pasowanie klas pierwszych na Obywateli Gminy Siedlec
2017-12-05

W dniu 15 listopada 2017 roku w Urzędzie Gminy Siedlec odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych naszej szkoły na Obywateli Gminy Siedlec. Uroczystego przyjęcia dokonał Zastępca Wójta Hieronim Birk.

W czasie uroczystości dzieci otrzymały książeczki oszczędnościowe SKO z wkładem pieniężnym ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Siedlcu. Wręczając książeczki Wiceprezes Zarządu BS Siedlec Hanna Jaskulska zachęciła uczniów do oszczędzania.

Ponadto dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które założył każdemu uczniowi funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, starszy sierżant Marcin Dudziak. Policjant wytłumaczył dzieciom jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest używanie elementów odblaskowych. Przypomniał również podstawowe zasady dotyczące ruchu pieszych w terenie zabudowanym i poza nim.

Na zakończenie uroczystości dzieci podziękowały za miłe przyjęcie wręczając bukiet kwiatów. Zostało również wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

D.Adamska

GALERIA: Pasowanie