Spotkanie z leśnikiem
2017-10-11

We wtorek 10 października 2017r po śniadaniu pod opieką wychowawczyń pani Darii Adamskiej, Jadwigi Żak ucz. kl Ia i Ib udaliśmy się do szkolnego autobusu. Tego dnia zostaliśmy zaproszeni przez pana leśniczego Dariusza Rzadkowskiego do leśniczówki w Laskach. (Jest to rezerwat przyrody, który istnieje od 21 VII 1977r.) Około 9.15 byliśmy na miejscu. Czekało na nas trzech pracowników leśnych ( w tym jedna pani)

Zostaliśmy zaproszeni do wigwamu. Tam wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat pracy pana leśniczego. Następnie pani rozdała nam kartki, plastelinę oraz różne skarby z lasu. Były gałązki z różnych krzewów, szyszki, owoce, patyczki, igliwie, kwiaty itp. Każdy z nas miał wykonać jesienny obraz. Powstały bardzo ładne prace min. zwierzęta, drzewka, owady, krajobrazy. Szczególnie ładnie prezentowały się gdy zrobiliśmy wystawę prac.

Później udaliśmy się ścieżką dydaktyczną w głąb lasu. Naszym celem było poznanie różnych rodzajów drzew oraz jak największe zaobserwowanie ciekawych zjawisk. Słyszeliśmy śpiew ptaków, widzieliśmy ślady wilków. Dużym zdziwieniem był jadalny grzyb, który rósł na drzewie. To opieńka miodowa. Dowiedzieliśmy się jak postępować, gdy zabłądzimy w lesie. Najważniejsze jest to, żeby przychodzić do lasu zawsze w towarzystwie dorosłych oraz zachować ciszę.

Po prawie godzinnym spacerze wróciliśmy do wigwamu. Tam piekliśmy kiełbaski przy ogromnym ognisku. Później zwiedziliśmy plac wokół zabudowań. Bawiliśmy się. Pani opowiadała i pokazywała nam ciekawostki związane ze środowiskiem leśnym. Na koniec podziękowaliśmy pracownikom leśnym krótkim programem artystycznym. Wręczyliśmy drobny upominek. Każdy z nas otrzymał książeczkę (można było sobie wybrać: owady, zwierzęta lub ptaki).

Żegnając się otrzymaliśmy ponowne zaproszenie na wiosnę, z którego na pewno skorzystamy.

Uczniowie klasy Ia i I b wraz z wychowawczyniami
dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej wycieczki.

GALERIA: Spotkanie z leśnikiem

pobierz zdjęcie wp20171010032.jpg.jpg