czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Tęga głowa
2019-03-20

    W środę 14 marca w naszej szkole już po raz dwudziesty szósty odbył się quiz dla uczniów kl. III należących do szkół z Regionu Kozła pt. „Tęga głowa”. Przyjechali zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami z sześciu placówek.

    Głównym celem tego spotkania była integracja między-szkolna, podsumowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości w pierwszym etapie szkolnym jakim jest nauczanie zintegrowane. Dużą uwagę zwrócono na zdrowy tryb życia. Uczniowie przez półtorej godziny rywalizowali między sobą oczywiście w formie zabawy. Tak jak poprzednimi laty pracowali w zespołach dwuosobowych. Zbierali punkty, które systematycznie zapełniały tablicę.

Scenariusz zajęć „TĘGA GŁOWA” - quizy dla uczniów kl. III z Regionu Kozła

1.    Zabawa integracyjna „Witaj kolego, koleżanko - krótka autoprezentacja każdego z zawodników.

2.    Krzyżówka z wiadomości o Polsce – hasło: 100 letnia Rocznica Odzyskania Niepodległości.

3.    Losowanie i rozwiązywanie rebusów.

4.    Zabawa z balonami, w których ukryły się zadania.

5.    Zadania matematyczne – skarbonka, obliczenia pieniężne.

6.    Zgadywanki muzyczne.

i inne …

    Każdy z uczestników posilał się przygotowanymi smakołykami . Zadania wymagały wytężonej pracy. Jednogłośnie zdecydowano, że dłuższa przerwa będzie po wykonaniu wszystkich zadań. W końcu nastąpiło burzliwe podliczenie wszystkich punktów, która przedstawiła przewodnicząca jury, wicedyrektor pani Elżbieta Kolesińska.

    Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze szkoły. Tuż za nimi znaleźli się reprezentanci z Belęcina. Trzecie miejsce zajęli trzecioklasiści z Tuchorzy. Kolejne miejsca przypadły reprezentantom z: Chobienic, Kargowej i Siedlca.

    Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, Panie opiekunki podziękowanie. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia .

    Prowadząca quiz nauczycielka p. mgr Jadwiga Żak podziękowała wszystkim za przybycie i wspólną zabawę zapraszając na przyszły rok ich młodszych kolegów do kopanickiej szkoły.
GALERIA: tęga głowa

pobierz zdjęcie 5_(1553879075).jpg.jpg
pobierz zdjęcie 4_(1553879042).jpg.jpg
pobierz zdjęcie 3_(1553879041).jpg.jpg
pobierz zdjęcie 2_(1553879040).jpg.jpg
<- powrót
 liczba odwiedzin: 1237469      online: 1