Znów w teatrze
2017-10-23

Uczniowie klasy III a i III b nauczania wczesnoszkolnego, kolejny raz wybrali się do teatru. Tym razem był to spektakl musicalowy Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie odbyło się w Wolsztyńskim Domu Kultury. Spotkanie z lekturą „ Karolcia” przeniosło dzieci w magiczny świat, niesamowitych przygód głównych bohaterów.” Karolcia „ - to ulubiona książka z lat dzieciństwa, zaczarowana opowieść, mówiąca o rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego domu znajduje w szparze podłogi, magiczny, niebieski koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim przyjacielem Piotrem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Dzieci były oczarowane przedstawieniem. Wartka akcja, autorskie piosenki, przyjazny dla dziecka język, dekoracje i efekty specjalne, pozwoliły najmłodszym widzom poczuć baśniowy charakter przeniesionej na deski sceniczne książki Marii Kruger.